Odborníci na diamanty

Jako jedni z mála obchodníků s diamanty z České republiky jsme členy diamantové burzy Diamant Club van Antwerpen. Máme dosažené nejvyšší možné vzdělání v hodnocení diamantů od předních gemologických institucí GIA a HRD Antwerp. Rukama nám prošly statisíce diamantů a řadíme se k nejvýznamnějším obchodníkům s diamanty v České republice. Zaměřujeme se na prodej certifikovaných přírodních šperkařských a investičních diamantů za bezkonkurenční ceny.

Kancelář Arete Diamond

Kancelář Arete Diamond je součástí společnosti Umarutti s.r.o, která má 25letou tradici ve šperkařském oboru. Diamanty se zabýváme na odborné úrovni více než 10 let.

Kancelář Arete Diamond

Jako jedni z mála obchodníků s diamanty z České republiky jsme členy diamantové burzy Diamant Club van Antwerpen. Máme dosažené nejvyšší možné vzdělání v hodnocení diamantů od předních gemologických institucí GIA a HRD Antwerp.

avatar

Vladimír Kondratěnko

vedoucí kanceláře Arete Diamond
GIA Diamonds Graduate
HRD Certified Diamond Grader
člen diamantové burzy Diamant Club van Antwerpen

Vladimír se již jako velmi mladý účastnil většiny jednání se zahraničními dodavateli v rámci rodinného šperkařského obchodu, a to nejprve jako pozorovatel a později již jako jednatel společnosti.

V 18 letech absolvoval v Londýně svůj první gemologický kurz zabývající se hodnocením diamantů od GEM-A. Za účelem vytvoření kolekce šperků s diamanty se ve svých 18ti letech vydal do belgických Antwerp. Zde navázal přátelství a obchodní partnerství s velmi významným obchodníkem s diamanty zastupujícím jednu z největších brusíren diamantů na světě. S touto společností Vladimír dodnes spolupracuje.

Následující kroky Vladimíra nadále směřovaly k dalšímu vzdělávání v oblasti hodnocení diamantů. Za tímto účelem se vzdělával v přední evropské gemologické laboratoři HRD Antwerp od které obdržel diplom Certified Diamond Grader.

Velmi významným mezníkem jeho kariéry bylo otevření kanceláře Arete Diamond v Burzovním paláci v Praze 1 v roce 2009. V té době na českém trhu fungovalo velmi málo společností zabývajících se prodejem diamantů. Díky preciznímu hodnocení, důrazu na excelentní zpracování diamantů a velmi konkurence schopným cenám se mu podařilo etablovat jako jeden z nejvýznamnějších obchodníků s diamanty na českém trhu.

Vladimír dále, se zájmem o prohloubení znalostí o diamantech, v roce 2011 vystudoval hodnocení diamantů u GIA a obdržel diplom GIA Diamonds Graduate. V roce 2012 v pouhých 22 letech byl svými obchodními partnery v Belgických Antwerpách oficiálně pozván, aby se stal členem diamantové burzy.

Proces přijetí na diamantovou burzu je velmi prestižní záležitostí. Za nového člena se musí zaručit několik stávajících členů diamantové burzy, kteří oficiálně předloží návrh na jeho vstup na burzu a na setkání burzovní rady. Vladimír se tak již ve svých 22 letech stal nejmladším členem a akcionářem diamantové burzy Diamant Club Van Antwerpen z České republiky. Kancelář Arete Diamond, kterou Vladimír posledních 10 let řídí, v současné době dodává diamanty stovkám výrobcům šperků v České republice.

JUDr. Marie Hérová, CSc

Paní doktorka Marie Hérová získala odborné vzdělání v Londýně a obdržela diplom GIA Diamonds Graduate. Marie má hluboké znalosti a zkušenosti v oblasti hodnocení diamantů, ve šperkařském odvětví se pohybuje více než 28 let.

Diploma

Kancelář Arete Diamond je členem Antwerpské diamantové burzy Diamant Club van Antwerpen

Diploma

Jsme členy světové federace diamantových burz

Diploma

Disponujeme diplomem HRD Certified Diamond Grader

Diploma

Obdrželi jsme diplomy GIA Diamonds Graduate

Dodáváme 100 % nekonfliktní diamanty

Garantujeme vám nejnižší ceny

Odborné vybavení kanceláře Arete Diamond

Přístroj D-Secure na detekci syntetických diamantů

Veškeré nabízené přírodní diamanty pocházejí pouze od prověřených brusíren a navíc jsou kontrolovány pokročilým přístrojem D-Secure na detekci laboratorně vytvořených diamantů již od 0,003 ct. D-Secure přímo detekuje laboratorně vytvořené diamanty vyrobené metodami CVD a HPHT. Výsledek testování je rychlý a přesný. Je možné kontrolovat větší množství diamantů naráz.

D-Screen od HRD Antwerp

D-screen

Gemologický mikroskop

UV kabinet

Speciální světla na hodnocení diamantů

Speciální světla
Gemologický mikroskopUV kabinet

Prodej GIA a HRD Antwerp certifikovaných diamantů

Nabízíme přírodní šperkařské diamanty s certifikáty renomovaných gemologických laboratoří GIA od 0,30 ct a výše a HRD Antwerp již od 0,09 ct a výše. V nabídce máme zastoupeny jak diamanty čiré v barevné škále D-K, tak i přírodní fancy barevné diamanty.

Prodej Investičních diamantů

Diamanty zakoupené za účelem uložení finančních prostředků musejí splňovat mnoho kritérií. Jedná se o diamanty s výjimečnými parametry – rozhodně ne každý větší diamant lze považovat za investiční. V naší nabídce naleznete veliké množství investičních diamantů splňujících přísná kritéria jejich kvality. Tyto diamanty nabízíme zásadně s certifikáty GIA za bezkonkurenční ceny.

Prosazujeme vysoké standardy

Zodpovědný přístup

Přírodní diamanty z nekonfliktních zdrojů

GIA certificate

Pracujeme pouze s certifikáty GIA, HRD Antwerp a výjimečně IGI, které zaručují jistotu, přesné hodnocení a transparentnost. Velmi dbáme na plnou informovanost zákazníků o diamantech, které od nás zakupují. Zásadně nenabízíme diamanty s certifikáty EGL International, které jsou běžně nadhodnocené. Před těmito certifikáty varuje i přední představitel diamantového obchodu.

Více informací o problematice standardů hodnocení diamantů naleznete v článku Vladimíra Kondratěnka: