Přírodní zelený diamant 1,02 ct Fancy Dark Gray Yellowish Green VS2 brusu Srdce s GIA certifikátem

360°

Arete Diamond

360°

Arete Diamond
Arete Diamond
Arete Diamond
Zvětšit rotaci diamantu
TvarSrdce
Hmotnost1,02 ct
ČistotaVS2
BarvaFancy Dark Gray Yellowish Green
IntenzitaFancy Dark
Původ barvyPřírodní
PolishGood
SymmetryGood
FluorescenceStrong
Rozměry6,75 x 7,69 x 3,07 mm

Hmotnost: 1,02 ct

Hmotnost u diamantů se udává v karátech, přičemž 1 ct = 0,20 gramu. Jeden karát je hlavní magickou hranicí hmotnosti u přírodních diamantů. Majitelé jednokarátových diamantů se již řadí do skupiny držitelů významnějších diamantů. V USA jsou diamanty této hmotnosti velmi oblíbené pro zásnubní prsteny. Tento diamant patří mezi velmi vzácné přírodní diamanty. Ročně se na celém světě dohromady vytěží pouze tolik jednokarátových diamantů, že by naplnily jen jeden cvičební gymnastický míč. Může to znít jako veliké množství, ale není, protože v tomto údaji, který zveřejnila asociace diamantových producentů, jsou zahrnuty jednokarátové diamanty všech barev a čistot. Jednokarátových diamantů vyšší čistoty a barev je pouze zlomek z těch, které naplní tento cvičební míč. Jeden karát je také hranice hmotnosti, u které se většina obchodníků s diamanty shodne, že se při dodržení dalších kritérií již jedná o diamant investiční.

Arete
0,10
Arete
0,25
Arete
0,50
Arete
0,75
Arete
1,00
Arete
1,25
Arete
1,50
Arete
1,75
Arete
2,00+
1 Kč mince pro srovnání

20 mm

Původ barvy: Přírodní barva diamantu

Barva tohoto diamantu je přírodního původu a nebyla nijak uměle upravena viz sekce „ Color Origin“ v GIA certifikátu. Přírodní barevné diamanty jsou velmi vzácné.

Více o přírodních barevných diamantech

Svěřte výběr Vašeho diamantu odborníkům

Vladimír Kondratěnko

Vladimír Kondratěnko

Držitel diplomů GIA Diamonds Graduate a HRD Antwerp Certified Diamond Grader

Člen Antwerpské diamantové burzy Diamant Club van Antwerpen

HRD AntwerpGIA

Barva: Fancy Dark Gray Yellowish Green

Fancy Green – přírodní zelené diamanty jsou velmi vzácné a žádané. Jejich ceny se pohybují ve stejných kategoriích jako ty nejlepší růžové diamanty. Zelená barva je způsobena přírodnímu vystavení radioaktivnímu záření. Nejvíce zelených diamantů pochází z Brazílie, Venezuely a Zimbabwe.

Více o barvě diamantů
Green
Red
Orangy Red
Reddish Orange
Orange
Yellowish Orange
Yellow Orange
Orange Yellow
Orangy Yellow
Yellow
Greenish Yellow
Green Yellow
Yellow Green
Yellowish Green
Green
Bluish Green
Blue Green
Green Blue
Greenish Blue
Blue
Violetish Blue
Bluish Violet
Violet
Purple
Reddish Purple
Red Purple
Purple Red
Purplish Red

Intenzita: Fancy Dark

Škála hodnocení intenzity barvy určuje, jak sytá daná barva je. Fancy dark jsou diamanty, které mají tmavší odstín dané barvy.

Fancy Dark

Čistota: VS2

Zařazení určitého diamantu do stupně čistoty se opírá o hodnocení inkluzí z hlediska jejich velikosti, počtu, pozice, podstaty a barvy nebo reliéfu v daném diamantu. Diamanty VS (Very Slightly Included) mají drobné, obtížně (VS1) až poněkud snadněji (VS2) pozorovatelné inkluze, které zjistí zkušený hodnotitel při 10násobném zvětšení.Vždy je třeba brát v úvahu velkost, typ, počet a pozici inkluze s ohledem na velikost a tvar kamene. U velkých diamantů nad 1 ct i při hodnocení VS2 mohou být inkluze patrné pouhým okem. Typickými inkluzemi tohoto stupně čistoty jsou malé vrostlé krystaly nebo lomy (feathers), případně jemné shluky drobných bodů (clouds). Diamanty čistoty VS2 jsou vzácné, z celkového množství vytěžených diamantů se jich vyskytuje jen malé množství.

Více o čistotě diamantů:
Viditelnost inkluzí pouhým okem: The color of this stone changes temporarily when heated, or when left in darkness for a period of time and is known in the trade as CHAMELEON.
Inkluze pod tabulkou: 0%
Tmavé inkluze: Tento diamant nemá žádné tmavé inkluze pod tabulkou
Arete
FL/IF
Arete
VVS1
Arete
VVS2
Arete
VS1
Arete
VS2
Arete
SI1
Arete
SI2
Arete
I1
Arete
I2

Certifikace: GIA

Náhled certifikátu

GIA certifikát číslo:

GIA Colored Diamond Report je nejuznávanějším certifikátem pro barevné diamanty. Určuje, zda-li původ barvy je přírodní či výsledkem úpravy, a následně je také stanoven odstín a sytost barvy na speciálně vyvinuté škále hodnocení barevných diamantů. Certifikát může být vystaven bez určení čistoty diamantu, jelikož u barevných diamantů je primárně důležitá jejich barva a její intenzita, čistota nemá takovou váhu jako u diamantů škály D – Z.

Arete certifikace
GIA – Gemological Institute of America byl založen v roce 1931 s jasným cílem chránit zákazníky a obchodníky ve šperkařském odvětví a udržovat standardy v hodnocení drahých kamenů. V roce 1953 to byla právě americká GIA, který vyvinula dnes celosvětově rozšířený standard hodnocení diamantů, který od ní převzaly všechny ostatní gemologické laboratoře. Hodnocení GIA je nejkonzistentnější, nejpřísnější a nejspolehlivější ze všech na trhu dostupných gemologických laboratoří. S certifikací od GIA má zákazník 100% jistotu, že deklarované parametry odpovídají skutečnosti.

Polish:
Good

Symmetry:
Good

diamond

Excellent

diamond

Very Good

diamond

Good

V konečné úpravě fazet byly odborníkem zjištěny viditelnější nepřesnosti.

diamond

Excellent

diamond

Very Good

diamond

Good

V brusu diamantu byly zjištěny odborníkem viditelné významnější chyby v symetrii.

Fluorescence: Strong

Fluorescence popisuje, jak diamant reaguje na UV paprsky. Strong, neboli silná fluorescence, znamená, že diamant vystavený UV paprskům vydává výraznou záři, obvykle modré barvy, ale může to být bílá, žlutá, oranžová nebo i jiná barva. Stanovení stupně fluorescence je velmi odborná činnost znalce, který má zkušenost s velkým množstvím diamantů s fluorescencí. Stupně intenzity fluorescence mají vliv na cenu diamantů – čím je fluorescence vyšší, tím je cena fluorescentního diamantu nižší, v porovnání s diamantem shodných parametrů bez fluorescence. U diamantů nad 1 ct, čistoty IF a barvy D, parametrů brusu Excelent, může rozdíl ceny diamantu bez fluorescence a se silnou fluorescencí činit 15 až 25 %. Diamanty se silnou fluorescencí mohou být velmi dobrou volbou pro šperk, avšak jejich vysoká fluorescence může způsobit nižší likviditu. Právě z toho důvodu nejsou doporučovány jako investiční diamanty.

Arete
None
Arete
Faint
Arete
Medium
Arete
Strong
Arete
Very Strong

Luxusní balení diamantu

Každý volný nezasazený diamant, který prodáme, je vložen do luxusní kovové krabičky, speciálně určené na diamanty, opatřené bezpečným zaklapávacím uzávěrem. Takto zabalený diamant, společně s jeho certifikátem, můžete darovat k významnému životnímu výročí či jej uložit do bezpečnostní schránky. V případě, že jste v časovém presu a nestíháte již před termínem plánované oslavy nechat vyrobit zakázkový šperk, tak samotný diamant či diamanty, které jsou dominantou šperku, můžete takto darovat volné. Následně je pak můžete nechat zasadit do zakázkového šperku později.

Arete Diamond Krabička - Metal Case

Přírodní barva

Barva tohoto diamantu je přírodního původu a nebyla nijak uměle upravena viz sekce „ Color Origin“ v GIA certifikátu. Přírodní barevné diamanty jsou velmi vzácné.

100 % nekonfliktní přírodní diamant ze suroviny certifikované kimberlijským procesem.

Tento diamant má nekonfliktní původ. Surový diamant, ze kterého byl tento vybroušený diamant zhotoven, měl vystavený platný Kimberlijský certifikát. Naše kancelář má písemné garance od svých obchodních partnerů z belgické diamantové burzy o nekonfliktním původu každého zde nabízeného diamantu. Mimo nekonfliktní původ samotného diamantu bylo i jeho zpracování provedeno ve zodpovědných podmínkách vůči pracovníkům diamantové brusírny a životnímu prostředí.

Vyrobíme Vám šperk s tímto diamantem

Velmi rádi Vám s tímto diamantem vyrobíme šperk přesně podle Vašich představ. Přejete si zhotovit zásnubní prsten nebo jakýkoliv jiný šperk pro důležitou životní událost? Můžeme Vám nabídnout model z naší databáze hotových návrhů, nebo vyrobit šperk přesně podle Vaší představy či dodané fotografie nebo nákresu. S výrobou šperků máme dlouholeté zkušenosti a pracujeme s nejmodernějšími technologiemi, které se dnes v klenotnické výrobě používají. Řadí se mezi ně např. 3D modelování a 3D tisk. Čím se šperky od nás odlišují od většiny běžně nabízených šperků? Je to velmi vysoká kvalita zpracování, kterou udržujeme nekompromisní a velmi pečlivou výstupní kontrolou kvality. Šperky od nás jsou vždy perfektně symetrické, diamanty precizně a odborně zafasované do předem přesně připravených lůžek, povrch šperku je dokonale vyleštěný a finální povrchová úprava bílého zlata rhodiem je v nadstandardně silné vrstvě. Pro naše klienty jsme již zhotovili velmi širokou škálu šperků, od prstenů s drobnými diamanty za jednotky tisíc korun až po exkluzivní šperky s unikátními diamanty za miliony korun. Rádi pomůžeme i Vám uskutečnit Vaše představy o dokonalém diamantovém šperku.