Přírodní HPHT upravený zelený diamant 3,01 ct Fancy Intense Yellowish Green VS2 brusu Ovál s GIA certifikátem

360°

Arete Diamond

360°

Arete Diamond
Arete Diamond
Arete Diamond
Zvětšit rotaci diamantu
TvarOválný brus
Hmotnost3,01 ct
ČistotaVS2
BarvaFancy Intense Yellowish Green
IntenzitaFancy Intense
Původ barvyProces HPHT
PolishVery Good
SymmetryGood
FluorescenceMedium
Rozměry11,93 x 7,97 x 4,54 mm

Hmotnost: 3,01 ct

Hmotnost u diamantů se udává v karátech, přičemž 1 ct = 0,20 gramu. Přírodní diamant této hmotnosti je velmi vzácný. V diamantových dolech celého světa se ročně nachází jen velmi malé množství takto velkých diamantů. S tímto diamantem lze vytvořit zcela unikátní šperk, v němž bude diamant dominovat. Pokud má diamant této hmotnosti navíc specifické parametry barvy, čistoty i fluorescence a kvalita jeho brusu byla laboratoří GIA hodnocena jako excelentní, je považován za investiční diamant.

Arete
0,10
Arete
0,25
Arete
0,50
Arete
0,75
Arete
1,00
Arete
1,25
Arete
1,50
Arete
1,75
Arete
2,00+
1 Kč mince pro srovnání

20 mm

Původ barvy:
Barva diamantu byla uměle upravena procesem HPHT

Barva tohoto diamantu je výsledkem následné úpravy. Nejčastější formou úpravy barvy je HPHT – High Pressure High Temperature, neboli vysoký tlak a vysoká teplota. Přesná forma úpravy barvy tohoto diamantu je uvedena v GIA certifikátu.

Více o procesu HPHT

Svěřte výběr Vašeho diamantu odborníkům

Vladimír Kondratěnko

Vladimír Kondratěnko

Držitel diplomů GIA Diamonds Graduate a HRD Antwerp Certified Diamond Grader

Člen Antwerpské diamantové burzy Diamant Club van Antwerpen

HRD AntwerpGIA

Barva: Fancy Intense Yellowish Green

Fancy Green – přírodní zelené diamanty jsou velmi vzácné a žádané. Jejich ceny se pohybují ve stejných kategoriích jako ty nejlepší růžové diamanty. Zelená barva je způsobena přírodnímu vystavení radioaktivnímu záření. Nejvíce zelených diamantů pochází z Brazílie, Venezuely a Zimbabwe.

Více o barvě diamantů
Green
Red
Orangy Red
Reddish Orange
Orange
Yellowish Orange
Yellow Orange
Orange Yellow
Orangy Yellow
Yellow
Greenish Yellow
Green Yellow
Yellow Green
Yellowish Green
Green
Bluish Green
Blue Green
Green Blue
Greenish Blue
Blue
Violetish Blue
Bluish Violet
Violet
Purple
Reddish Purple
Red Purple
Purple Red
Purplish Red

Intenzita: Fancy Intense

Škála hodnocení intenzity barvy určuje, jak sytá daná barva je. Fancy intense barevné diamanty mají již značně sytou barvu a jsou velmi vzácné.

Fancy Intense

Čistota: VS2

Zařazení určitého diamantu do stupně čistoty se opírá o hodnocení inkluzí z hlediska jejich velikosti, počtu, pozice, podstaty a barvy nebo reliéfu v daném diamantu. Diamanty VS (Very Slightly Included) mají drobné, obtížně (VS1) až poněkud snadněji (VS2) pozorovatelné inkluze, které zjistí zkušený hodnotitel při 10násobném zvětšení.Vždy je třeba brát v úvahu velkost, typ, počet a pozici inkluze s ohledem na velikost a tvar kamene. U velkých diamantů nad 1 ct i při hodnocení VS2 mohou být inkluze patrné pouhým okem. Typickými inkluzemi tohoto stupně čistoty jsou malé vrostlé krystaly nebo lomy (feathers), případně jemné shluky drobných bodů (clouds). Diamanty čistoty VS2 jsou vzácné, z celkového množství vytěžených diamantů se jich vyskytuje jen malé množství.

Více o čistotě diamantů:
Viditelnost inkluzí pouhým okem: Additional clouds are not shown. Pinpoints are not shown.~ * This diamond has been treated by one or more processes to change its color.
Inkluze pod tabulkou: 0%
Tmavé inkluze: Tento diamant nemá žádné tmavé inkluze pod tabulkou
Arete
FL/IF
Arete
VVS1
Arete
VVS2
Arete
VS1
Arete
VS2
Arete
SI1
Arete
SI2
Arete
I1
Arete
I2

Certifikace: GIA

Náhled certifikátu

GIA certifikát číslo:

GIA Colored Diamond Report je nejuznávanějším certifikátem pro barevné diamanty. Určuje, zda-li původ barvy je přírodní či výsledkem úpravy, a následně je také stanoven odstín a sytost barvy na speciálně vyvinuté škále hodnocení barevných diamantů. Certifikát může být vystaven bez určení čistoty diamantu, jelikož u barevných diamantů je primárně důležitá jejich barva a její intenzita, čistota nemá takovou váhu jako u diamantů škály D – Z.

Arete certifikace
GIA – Gemological Institute of America byl založen v roce 1931 s jasným cílem chránit zákazníky a obchodníky ve šperkařském odvětví a udržovat standardy v hodnocení drahých kamenů. V roce 1953 to byla právě americká GIA, který vyvinula dnes celosvětově rozšířený standard hodnocení diamantů, který od ní převzaly všechny ostatní gemologické laboratoře. Hodnocení GIA je nejkonzistentnější, nejpřísnější a nejspolehlivější ze všech na trhu dostupných gemologických laboratoří. S certifikací od GIA má zákazník 100% jistotu, že deklarované parametry odpovídají skutečnosti.

Polish:
Very Good

Symmetry:
Good

diamond

Excellent

diamond

Very Good

V konečné úpravě fazet byly shledány drobné odchylky od ideálu.

diamond

Good

diamond

Excellent

diamond

Very Good

diamond

Good

V brusu diamantu byly zjištěny odborníkem viditelné významnější chyby v symetrii.

Fluorescence: Medium

Fluorescence popisuje, jak diamant reaguje na UV paprsky. Medium, neboli střední fluorescence, znamená, že diamant vystavený UV paprskům vydává záři, obvykle modré barvy, jejíž intenzita je vyšší než slabá. Stanovení stupně fluorescence je velmi odborná činnost znalce, který má zkušenost s velkým množstvím diamantů s fluorescencí. Stupně intenzity fluorescence mají vliv na cenu diamantů – čím je fluorescence vyšší, tím je cena takového diamantu v porovnání s diamantem shodných parametrů, ale bez fluorescence, nižší.

Arete
None
Arete
Faint
Arete
Medium
Arete
Strong
Arete
Very Strong

Luxusní balení diamantu

Každý volný nezasazený diamant, který prodáme, je vložen do luxusní kovové krabičky, speciálně určené na diamanty, opatřené bezpečným zaklapávacím uzávěrem. Takto zabalený diamant, společně s jeho certifikátem, můžete darovat k významnému životnímu výročí či jej uložit do bezpečnostní schránky. V případě, že jste v časovém presu a nestíháte již před termínem plánované oslavy nechat vyrobit zakázkový šperk, tak samotný diamant či diamanty, které jsou dominantou šperku, můžete takto darovat volné. Následně je pak můžete nechat zasadit do zakázkového šperku později.

Arete Diamond Krabička - Metal Case

Barva upravena HPHT procesem

Barva tohoto diamantu je výsledkem následné úpravy. Nejčastější formou úpravy barvy je HPHT – High Pressure High Temperature, neboli vysoký tlak a vysoká teplota. Přesná forma úpravy barvy tohoto diamantu je uvedena v GIA certifikátu.

100 % nekonfliktní přírodní diamant ze suroviny certifikované kimberlijským procesem.

Tento diamant má nekonfliktní původ. Surový diamant, ze kterého byl tento vybroušený diamant zhotoven, měl vystavený platný Kimberlijský certifikát. Naše kancelář má písemné garance od svých obchodních partnerů z belgické diamantové burzy o nekonfliktním původu každého zde nabízeného diamantu. Mimo nekonfliktní původ samotného diamantu bylo i jeho zpracování provedeno ve zodpovědných podmínkách vůči pracovníkům diamantové brusírny a životnímu prostředí.

Vyrobíme Vám šperk s tímto diamantem

Velmi rádi Vám s tímto diamantem vyrobíme šperk přesně podle Vašich představ. Přejete si zhotovit zásnubní prsten nebo jakýkoliv jiný šperk pro důležitou životní událost? Můžeme Vám nabídnout model z naší databáze hotových návrhů, nebo vyrobit šperk přesně podle Vaší představy či dodané fotografie nebo nákresu. S výrobou šperků máme dlouholeté zkušenosti a pracujeme s nejmodernějšími technologiemi, které se dnes v klenotnické výrobě používají. Řadí se mezi ně např. 3D modelování a 3D tisk. Čím se šperky od nás odlišují od většiny běžně nabízených šperků? Je to velmi vysoká kvalita zpracování, kterou udržujeme nekompromisní a velmi pečlivou výstupní kontrolou kvality. Šperky od nás jsou vždy perfektně symetrické, diamanty precizně a odborně zafasované do předem přesně připravených lůžek, povrch šperku je dokonale vyleštěný a finální povrchová úprava bílého zlata rhodiem je v nadstandardně silné vrstvě. Pro naše klienty jsme již zhotovili velmi širokou škálu šperků, od prstenů s drobnými diamanty za jednotky tisíc korun až po exkluzivní šperky s unikátními diamanty za miliony korun. Rádi pomůžeme i Vám uskutečnit Vaše představy o dokonalém diamantovém šperku.