Přírodní hnědý diamant 0,55 ct Light Pinkish Brown I1 brusu Radiant s GIA certifikátem

360°

Arete Diamond

360°

Arete Diamond
Arete Diamond
Arete Diamond
Zvětšit rotaci diamantu
TvarRadiant
Hmotnost0,55 ct
ČistotaI1
BarvaLight Pinkish Brown
IntenzitaFaint
Původ barvyPřírodní
PolishVery Good
SymmetryGood
FluorescenceFaint
Rozměry4,75 x 4,43 x 2,87 mm

Hmotnost: 0,55 ct

Hmotnost u diamantů se udává v karátech, přičemž 1 ct = 0,20 gramu. Tento diamant dosahuje díky své hmotnosti jedné z významných magických hodnot, kterou je 0,50 ct. Mnoha klientům záleží na tom, aby jejich diamant překročil svou hmotností hranici půl karátu. Diamant o hmotnosti nad 0,50 ct je velmi solidním šperkovým kamenem většího rozměru. Od této hmotnosti se podle Martina Rapaporta diamanty vysokých čistot FL – VS2, barev D – H, bez fluorescence a se všemi parametry kvalit brusu excellent s GIA certifikátem, označují rovněž jako investiční diamanty. My však zastáváme názor, že za dodržení všech ostatních kritérií je investičním diamantem až diamant s hmotností 1,00 ct a více. Diamant vybrané hmotnosti je velmi často využíván do šperků, které jsou dárkem k významnému životnímu jubileu.

Arete
0,10
Arete
0,25
Arete
0,50
Arete
0,75
Arete
1,00
Arete
1,25
Arete
1,50
Arete
1,75
Arete
2,00+
1 Kč mince pro srovnání

20 mm

Původ barvy: Přírodní barva diamantu

Barva tohoto diamantu je přírodního původu a nebyla nijak uměle upravena viz sekce „ Color Origin“ v GIA certifikátu. Přírodní barevné diamanty jsou velmi vzácné.

Více o přírodních barevných diamantech

Svěřte výběr Vašeho diamantu odborníkům

Vladimír Kondratěnko

Vladimír Kondratěnko

Držitel diplomů GIA Diamonds Graduate a HRD Antwerp Certified Diamond Grader

Člen Antwerpské diamantové burzy Diamant Club van Antwerpen

HRD AntwerpGIA

Barva: Light Pinkish Brown

Fancy brown diamant jsou cenově nejdostupnější z barevných diamantů, vzhledem k jejich relativně většímu množství v porovnání s jinými barvami. Hnědá barva je způsobena deformací krystalické mřížky diamantu. Hnědé diamanty světlejšího odstínu bývají označovány jako „champagne“.

Více o barvě diamantů

Intenzita: Faint

Škála hodnocení intenzity barvy určuje, jak sytá daná barva je. Intenzita Faint označuje slabý nádech dané barvy diamantu.

Faint

Čistota: I1

Zařazení určitého diamantu do stupně čistoty se opírá o hodnocení inkluzí z hlediska jejich velikosti, počtu, pozice, typu a barvy nebo reliéfu v daném diamantu. Diamanty s hodnocením I (Included) jsou z hlediska svého výskytu nejpočetnější a tvoří více než polovinu z celkového množství diamantů vybroušených pro klenotnické účely. Znakem této čistoty je, že inkluze jsou zjevné pro zkušeného hodnotitele pod 10násobným zvětšením a při pohledu shora na tabulku jsou viditelné i bez lupy. Inkluze mají vliv na schopnost diamantu odolávat opotřebení, tlaku nebo poškození. V diamantech čistoty I se nachází inkluze všech variant v rozmanitých kombinacích, jsou početné nebo velmi rozsáhlé a ovlivňují průhlednost nebo jas kamene. Diamanty čistoty I se člení na tři stupně – I1, I2 a I3, které se liší snadností, s jakou lze inkluze pouhým okem pozorovat.

Více o čistotě diamantů:
Viditelnost inkluzí pouhým okem: Additional extra facets are not shown.
Inkluze pod tabulkou: 0%
Tmavé inkluze: Tento diamant nemá žádné tmavé inkluze pod tabulkou
Arete
FL/IF
Arete
VVS1
Arete
VVS2
Arete
VS1
Arete
VS2
Arete
SI1
Arete
SI2
Arete
I1
Arete
I2

Certifikace: GIA

Náhled certifikátu

GIA certifikát číslo:

GIA Colored Diamond Report je nejuznávanějším certifikátem pro barevné diamanty. Určuje, zda-li původ barvy je přírodní či výsledkem úpravy, a následně je také stanoven odstín a sytost barvy na speciálně vyvinuté škále hodnocení barevných diamantů. Certifikát může být vystaven bez určení čistoty diamantu, jelikož u barevných diamantů je primárně důležitá jejich barva a její intenzita, čistota nemá takovou váhu jako u diamantů škály D – Z.

Arete certifikace
GIA – Gemological Institute of America byl založen v roce 1931 s jasným cílem chránit zákazníky a obchodníky ve šperkařském odvětví a udržovat standardy v hodnocení drahých kamenů. V roce 1953 to byla právě americká GIA, který vyvinula dnes celosvětově rozšířený standard hodnocení diamantů, který od ní převzaly všechny ostatní gemologické laboratoře. Hodnocení GIA je nejkonzistentnější, nejpřísnější a nejspolehlivější ze všech na trhu dostupných gemologických laboratoří. S certifikací od GIA má zákazník 100% jistotu, že deklarované parametry odpovídají skutečnosti.

Polish:
Very Good

Symmetry:
Good

diamond

Excellent

diamond

Very Good

V konečné úpravě fazet byly shledány drobné odchylky od ideálu.

diamond

Good

diamond

Excellent

diamond

Very Good

diamond

Good

V brusu diamantu byly zjištěny odborníkem viditelné významnější chyby v symetrii.

Fluorescence: Faint

Fluorescence popisuje, jak diamant reaguje na UV paprsky. Faint (v terminologii HRD Very Slight) neboli slabá fluorescence, označuje, že diamant v podmínkách UV vydává barevnou záři slabé intenzity. Barva záře je nejčastěji modrá, může být ale i bílá, žlutá, oranžová nebo jiné barvy. Slabá fluorescence není ve špercích pro uživatele postřehnutelná a není třeba se jí vyhýbat. Diamanty s flurescencí mají nižší cenu, u slabé fluorescence je rozdíl malý.

Arete
None
Arete
Faint
Arete
Medium
Arete
Strong
Arete
Very Strong

Luxusní balení diamantu

Každý volný nezasazený diamant, který prodáme, je vložen do luxusní kovové krabičky, speciálně určené na diamanty, opatřené bezpečným zaklapávacím uzávěrem. Takto zabalený diamant, společně s jeho certifikátem, můžete darovat k významnému životnímu výročí či jej uložit do bezpečnostní schránky. V případě, že jste v časovém presu a nestíháte již před termínem plánované oslavy nechat vyrobit zakázkový šperk, tak samotný diamant či diamanty, které jsou dominantou šperku, můžete takto darovat volné. Následně je pak můžete nechat zasadit do zakázkového šperku později.

Arete Diamond Krabička - Metal Case

Přírodní barva

Barva tohoto diamantu je přírodního původu a nebyla nijak uměle upravena viz sekce „ Color Origin“ v GIA certifikátu. Přírodní barevné diamanty jsou velmi vzácné.

100 % nekonfliktní přírodní diamant ze suroviny certifikované kimberlijským procesem.

Tento diamant má nekonfliktní původ. Surový diamant, ze kterého byl tento vybroušený diamant zhotoven, měl vystavený platný Kimberlijský certifikát. Naše kancelář má písemné garance od svých obchodních partnerů z belgické diamantové burzy o nekonfliktním původu každého zde nabízeného diamantu. Mimo nekonfliktní původ samotného diamantu bylo i jeho zpracování provedeno ve zodpovědných podmínkách vůči pracovníkům diamantové brusírny a životnímu prostředí.

Vyrobíme Vám šperk s tímto diamantem

Velmi rádi Vám s tímto diamantem vyrobíme šperk přesně podle Vašich představ. Přejete si zhotovit zásnubní prsten nebo jakýkoliv jiný šperk pro důležitou životní událost? Můžeme Vám nabídnout model z naší databáze hotových návrhů, nebo vyrobit šperk přesně podle Vaší představy či dodané fotografie nebo nákresu. S výrobou šperků máme dlouholeté zkušenosti a pracujeme s nejmodernějšími technologiemi, které se dnes v klenotnické výrobě používají. Řadí se mezi ně např. 3D modelování a 3D tisk. Čím se šperky od nás odlišují od většiny běžně nabízených šperků? Je to velmi vysoká kvalita zpracování, kterou udržujeme nekompromisní a velmi pečlivou výstupní kontrolou kvality. Šperky od nás jsou vždy perfektně symetrické, diamanty precizně a odborně zafasované do předem přesně připravených lůžek, povrch šperku je dokonale vyleštěný a finální povrchová úprava bílého zlata rhodiem je v nadstandardně silné vrstvě. Pro naše klienty jsme již zhotovili velmi širokou škálu šperků, od prstenů s drobnými diamanty za jednotky tisíc korun až po exkluzivní šperky s unikátními diamanty za miliony korun. Rádi pomůžeme i Vám uskutečnit Vaše představy o dokonalém diamantovém šperku.