Přírodní diamant brusu Kulatý briliant 0,09 ct F VVS2 s HRD certifikátem

Arete Diamond
Arete Diamond
Ilustrativní snímek
TvarKulatý briliant
Hmotnost0,09 ct
ČistotaVVS2
BarvaF
BrusVery Good
Rozměry2,86 - 2,85 x 1,79 mm

Hmotnost: 0,09 ct

Hmotnost u diamantů se udává v karátech, přičemž 1 ct = 0,20 gramu. Tento diamant patří k drobnějším diamantům. Diamanty této velikosti se velmi často používají pro šperkařské účely. I přes svou relativně malou hmotnost je tento diamant certifikován mezinárodně uznávanou gemologickou laboratoří, což je velmi nadstandardní. Certifikování takto drobných diamantů je unikátní a z malého diamantu vytváří exkluzivní dárek sám o sobě. Zároveň pozvedává hodnotu celého případného šperku, který z něj může být vyroben. V České republice se obvykle nabízejí diamanty s nezávislými certifikáty až od hmotnosti 0,30 ct a někdy dokonce až od hmotnosti 0,50 ct nebo až 1,00 ct.

Arete
0,10
Arete
0,25
Arete
0,50
Arete
0,75
Arete
1,00
Arete
1,25
Arete
1,50
Arete
1,75
Arete
2,00+
1 Kč mince pro srovnání

20 mm

Rozměry a proporce: 2,86 - 2,85 x 1,79 mm

Více než 70 % klenotnických diamantů má tvar kulatého briliantového brusu, zkráceně a nepřesně nazývaného briliant. Je oblíbený, protože díky proporcím a rozložení fazet poskytuje největší brilanci a oheň, pokud je tedy správně vybroušen. Moderní kulatý brliantový brus má celkem 57 vyleštěných fazet, z toho 33 v koruně a 24 v pavilónové části. Někdy se uvádí 58 včetně kalety jako samostatné fazety. Výzkum kulatého briliantového brusu probíhá nepřetržitě celá desetiletí v GIA. Výsledky jsou implementovány do hodnocení kvality brusu.

2,86 mm2,85 mmDiamond Top Measurements
1,79 mmTabulka 58 %Hloubka %Kaleta - žádnáRundista - measurements.girdle.girdleThin.MEDIUM 5 %Diamond Side Measurements

Certifikace: HRD

Bezpečnostní prvek - laserové označení diamantu číslem certifikátu na rundistě (hrana diamantu)
Bezpečnostní prvek - diamant je zataven v bezpečnostním plastovém pouzdru

HRD Antwerp nabízí pro drobné přírodní diamanty od 0,08 ct do 1.00 ct certifikáty HRD Antwerp ID Card. Doklad osvědčuje přírodní původ diamantu, uvádí hodnocení 4C podle mezinárodních standardů IDC s tím, že hodnocení kvality brusu je u diamantů do 0,30 ct zjednodušené na jeden parametr. Kromě ID karty může být diamant vybaven HRD Antwerp certifikátem. QR kód na ID card slouží pro načtení údajů přímo z databáze HRD. Tam je dostupná i fotografie hodnoceného diamantu. Diamant je společně s ID Card zavařen do ochranného pouzdra a má laserem vyznačené číslo certifikátu na rundistě. Diamanty s HRD Antwerp ID Card jsou vhodné jako nevšední luxusní dárek.

Arete certifikace
HRD Antwerp je přední evropskou gemologickou institucí se sídlem v belgických Antwerpách. Laboratoř HRD Antwerp byla založena v roce 1976 a přijala standardy hodnocení diamantů prosazované IDC (International Diamond Council). HRD Antwerp se rovněž věnuje výzkumu a vývoji technických přístrojů pro analytickou činnost. Principy, jimiž se laboratoř řídí jsou tyto: striktní anonymita a objektivita, dostupnost dat, maximální bezpečnost a kvalita, která vzbuzuje důvěru. Hodnocení diamantů od HRD Antwerp je konzistentní a na vysoké úrovni.

Svěřte výběr Vašeho diamantu odborníkům

Vladimír Kondratěnko

Vladimír Kondratěnko

Držitel diplomů GIA Diamonds Graduate a HRD Antwerp Certified Diamond Grader

Člen Antwerpské diamantové burzy Diamant Club van Antwerpen

HRD AntwerpGIA

Barva: F

Barva F patří do kategorie tří nejvyšších barev D – E – F, které jsou považované za bezbarvé. Barva F má velmi těžce pozorovatelný barevný nádech, který je viditelný pouze, pokud je diamant položen tabulkou dolů a je hodnocen za speciálních světelných podmínek. Proto je barva F velmi oblíbenou volbou pro exkluzivní šperky, kdy je cena diamantu nižší než u barev D a E, ale reálný optický efekt je velmi podobný. Diamanty barvy F patří do skupiny nejvzácnějších diamantů, protože výskyt bezbarvých diamantů je velmi omezený.

Více o barvě diamantů
Arete
D
Arete
E
Arete
F
Arete
G
Arete
H
Arete
I
Arete
J
Arete
K
Arete
L

Čistota: VVS2

Zařazení určitého diamantu do stupně čistoty se opírá o hodnocení inkluzí z hlediska jejich velikosti, počtu, pozice, podstaty a barvy nebo reliéfu v daném diamantu. Diamanty VVS (Very Very Slightly Included) mají nepatrné inkluze, které jsou obtížně viditelné pro zkušeného hodnotitele pod 10násobným zvětšením. Nejčastější inkluzí ve stupni VVS2 je tzv. pinpoint, minerál (jeden nebo dva) nepatrné velikosti, který se jeví při 10násobném zvětšení jako světlá nebo tmavší tečka. I pro zkušeného hodnotitele je velmi obtížné inkluzi spatřit, přičemž diamant hodnotí z pozice přes tabulku. Tím se liší VVS2 od vyššího stupně VVS1, kdy je inkluze extrémně obtížně viditelná a diamant musí být zkoumán tabulkou dolů, přes pavilion. Stupně VVS se tedy rozlišují podle toho, zda je nepatrná inkluze zjistitelná při pohledu přes tabulku či nikoliv. To se týká i dalších možných druhů inkluzí jako vnitřní zrnění.

Více o čistotě diamantů:
Arete
FL/IF
Arete
VVS1
Arete
VVS2
Arete
VS1
Arete
VS2
Arete
SI1
Arete
SI2
Arete
I1
Arete
I2

Brus: Very Good

diamond

Excellent

diamond

Very Good

Výjimečné zpracování, vysoký oheň a brilance. Velmi nepatrná ztráta záře.

diamond

Good

Fluorescence:

Arete
None
Arete
Faint
Arete
Medium
Arete
Strong
Arete
Very Strong

100% Přírodní neupravovaný diamant

Přírodní diamanty jako je tento jsou starší, než je život na zemi. Jsou opravdovým zázrakem přírody. Tento diamant vznikl před stovkami milionů let za extrémních podmínek vysokého tlaku a vysoké teploty, více než 150 km pod zemským povrchem. Pro většinu lidí jsou přírodní diamanty tou nejstarší věcí, kterou kdy budou držet ve svých rukou. Přírodní diamanty jsou velmi vzácné, protože jich je pouze omezené množství a v následujících letech se objem vytěžených diamantů bude pouze snižovat. Tento diamant nebyl nijak uměle upraven pro zlepšení svých charakteristik a je na 100 % přírodní, což dokládá i jeho certifikát vydaný nezávislou gemologickou laboratoří.

100 % nekonfliktní přírodní diamant ze suroviny certifikované kimberlijským procesem.

Tento diamant má nekonfliktní původ. Surový diamant, ze kterého byl tento vybroušený diamant zhotoven, měl vystavený platný Kimberlijský certifikát. Naše kancelář má písemné garance od svých obchodních partnerů z belgické diamantové burzy o nekonfliktním původu každého zde nabízeného diamantu. Mimo nekonfliktní původ samotného diamantu bylo i jeho zpracování provedeno ve zodpovědných podmínkách vůči pracovníkům diamantové brusírny a životnímu prostředí.

Garance nejnižší ceny v ČR a SK.

Garantujeme Vám nejnižší cenu na diamant, který má všechny parametry shodné, a je hodnocený stejnou gemologickou laboratoří jako námi nabízený diamant. Pokud naleznete diamant úplně stejných parametrů ve veřejné nabídce jiného prodejce certifikovaných diamantů v České nebo Slovenské republice, tak Vám cenu rádi dorovnáme, nebo nalezneme jiný diamant stejných či lepších parametrů za nižší cenu. Podrobné podmínky garance nejnižší ceny jsou dostupné zde.

Vyrobíme Vám šperk s tímto diamantem

Velmi rádi Vám s tímto diamantem vyrobíme šperk přesně podle Vašich představ. Přejete si zhotovit zásnubní prsten nebo jakýkoliv jiný šperk pro důležitou životní událost? Můžeme Vám nabídnout model z naší databáze hotových návrhů, nebo vyrobit šperk přesně podle Vaší představy či dodané fotografie nebo nákresu. S výrobou šperků máme dlouholeté zkušenosti a pracujeme s nejmodernějšími technologiemi, které se dnes v klenotnické výrobě používají. Řadí se mezi ně např. 3D modelování a 3D tisk. Čím se šperky od nás odlišují od většiny běžně nabízených šperků? Je to velmi vysoká kvalita zpracování, kterou udržujeme nekompromisní a velmi pečlivou výstupní kontrolou kvality. Šperky od nás jsou vždy perfektně symetrické, diamanty precizně a odborně zafasované do předem přesně připravených lůžek, povrch šperku je dokonale vyleštěný a finální povrchová úprava bílého zlata rhodiem je v nadstandardně silné vrstvě. Pro naše klienty jsme již zhotovili velmi širokou škálu šperků, od prstenů s drobnými diamanty za jednotky tisíc korun až po exkluzivní šperky s unikátními diamanty za miliony korun. Rádi pomůžeme i Vám uskutečnit Vaše představy o dokonalém diamantovém šperku.

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.Další informace