Přírodní diamant brusu Srdce 1,01 ct J VS2 s GIA certifikátem

360°

Arete Diamond

360°

Arete Diamond
Arete Diamond
Arete Diamond
Zvětšit rotaci diamantu
TvarSrdce
Hmotnost1,01 ct
ČistotaVS2
BarvaJ
PolishExcellent
SymmetryVery Good
FluorescenceNone
Rozměry5,80 x 6,86 x 4,10 mm

Hmotnost: 1,01 ct

Hmotnost u diamantů se udává v karátech, přičemž 1 ct = 0,20 gramu. Jeden karát je hlavní magickou hranicí hmotnosti u přírodních diamantů. Majitelé jednokarátových diamantů se již řadí do skupiny držitelů významnějších diamantů. V USA jsou diamanty této hmotnosti velmi oblíbené pro zásnubní prsteny. Tento diamant patří mezi velmi vzácné přírodní diamanty. Ročně se na celém světě dohromady vytěží pouze tolik jednokarátových diamantů, že by naplnily jen jeden cvičební gymnastický míč. Může to znít jako veliké množství, ale není, protože v tomto údaji, který zveřejnila asociace diamantových producentů, jsou zahrnuty jednokarátové diamanty všech barev a čistot. Jednokarátových diamantů vyšší čistoty a barev je pouze zlomek z těch, které naplní tento cvičební míč. Jeden karát je také hranice hmotnosti, u které se většina obchodníků s diamanty shodne, že se při dodržení dalších kritérií již jedná o diamant investiční.

Arete
0,10
Arete
0,25
Arete
0,50
Arete
0,75
Arete
1,00
Arete
1,25
Arete
1,50
Arete
1,75
Arete
2,00+
1 Kč mince pro srovnání

20 mm

Rozměry a proporce: 5,80 x 6,86 x 4,10 mm

Tvar brusu srdce je přes lákavou symboliku dosti složitým procesem pro kupujícího. Brus srdce patří mezi modifikované briliantové brusy. Střídají se na něm trojúhelníkové a kosodélné čtyřúhlé fazety v uspořádní podle brusičského stylu. Vysoký počet fazet, od 56 – 60, nabízí při kvalitním brusu přitažlivou záři a oheň. Pozornost je třeba věnovat symetrii ramen a samotnému tvaru srdce. U fantazijních tvarů brusu nejsou zavedené standardy proporcí, a proto se také v certifikátech nehodnotí celková kvalita brusu tedy parametr Cut. Mnohé záleží na preferencích toho, kdo diamant tvaru srdce vybírá, a jak se mu tvar líbí.

5,8 mm6,86 mmDiamond Top Measurements
4,1 mmTabulka 60 %Hloubka 59,8 %Kaleta - žádnáRundista - neuvedeno (FACETED)Diamond Side Measurements

Certifikace: GIA

Bezpečnostní prvek - laserové označení diamantu číslem certifikátu na rundistě (hrana diamantu)
Náhled certifikátu

GIA certifikát číslo:

GIA – Gemological Institute of America vydává pro přírodní diamanty s hmotností od 1,00 ct a výše dokument Diamond Grading Report, v České republice často nazývaný „velký certifikát“. Dokument, je přísně evidován a obsahuje posouzení 4C – barvy, čistoty, kvality brusu a hmotnosti. Na dvou pláncích jsou zakreslené inkluze s uvedením jejich druhů. Na prvním plánku jsou inkluze zakreslené při pohledu shora (přes tabulku), na druhém při pohledu zdola (skrz pavilion). Certifikát obsahuje také náčrtek posuzovaného diamantu s konkrétními parametry proporcí. Většina diamantů nad 1,00 ct má číslo certifikátu vyznačené laserem na rundistě. Diamond Grading Report je určen pouze pro přírodní diamanty barevné škály D – Z. U jiných než kulatých tvarů brusu se neuvádí hodnocení v parametru Cut.

Arete certifikace
GIA – Gemological Institute of America byl založen v roce 1931 s jasným cílem chránit zákazníky a obchodníky ve šperkařském odvětví a udržovat standardy v hodnocení drahých kamenů. V roce 1953 to byla právě americká GIA, který vyvinula dnes celosvětově rozšířený standard hodnocení diamantů, který od ní převzaly všechny ostatní gemologické laboratoře. Hodnocení GIA je nejkonzistentnější, nejpřísnější a nejspolehlivější ze všech na trhu dostupných gemologických laboratoří. S certifikací od GIA má zákazník 100% jistotu, že deklarované parametry odpovídají skutečnosti.

Svěřte výběr Vašeho diamantu odborníkům

Vladimír Kondratěnko

Vladimír Kondratěnko

Držitel diplomů GIA Diamonds Graduate a HRD Antwerp Certified Diamond Grader

Člen Antwerpské diamantové burzy Diamant Club van Antwerpen

HRD AntwerpGIA

Barva: J

Barva J je čtvrtou v pořadí ze skupiny barev blízkých bezbarvým. Tuto skupinu téměř bezbarvých diamantů tvoří barvy G – H – I – J. Diamanty této skupiny působí při pohledu shora (na tabulku) jako bezbarvé. Pokud jsou ale pozorovány ve speciálních optických podmínkách, položené na zcela bílou podložku tabulkou dolů, zkušený gemolog zpozoruje žlutý nebo nahnědlý nádech. U barvy J je žlutý nebo hnědý nádech v bezbarvém diamantu z této skupiny nejintenzivnější. Žlutý nádech diamantu barvy I je způsoben příměsí dusíku. Diamanty barvy J mají nižší cenu a jsou často používány do šperků ze žlutého zlata.

Více o barvě diamantů
Arete
D
Arete
E
Arete
F
Arete
G
Arete
H
Arete
I
Arete
J
Arete
K
Arete
L

Čistota: VS2

Zařazení určitého diamantu do stupně čistoty se opírá o hodnocení inkluzí z hlediska jejich velikosti, počtu, pozice, podstaty a barvy nebo reliéfu v daném diamantu. Diamanty VS (Very Slightly Included) mají drobné, obtížně (VS1) až poněkud snadněji (VS2) pozorovatelné inkluze, které zjistí zkušený hodnotitel při 10násobném zvětšení.Vždy je třeba brát v úvahu velkost, typ, počet a pozici inkluze s ohledem na velikost a tvar kamene. U velkých diamantů nad 1 ct i při hodnocení VS2 mohou být inkluze patrné pouhým okem. Typickými inkluzemi tohoto stupně čistoty jsou malé vrostlé krystaly nebo lomy (feathers), případně jemné shluky drobných bodů (clouds). Diamanty čistoty VS2 jsou vzácné, z celkového množství vytěžených diamantů se jich vyskytuje jen malé množství.

Více o čistotě diamantů:
Arete
FL/IF
Arete
VVS1
Arete
VVS2
Arete
VS1
Arete
VS2
Arete
SI1
Arete
SI2
Arete
I1
Arete
I2

Polish:
Excellent

Symmetry:
Very Good

diamond

Excellent

Bezchybná konečná povrchová úprava fazet – leštění.

diamond

Very Good

diamond

Good

diamond

Excellent

diamond

Very Good

V brusu diamantu se vyskytují méně významné nepřesnosti z hlediska symetrie.

diamond

Good

Fluorescence: None

Fluorescence popisuje, jak diamant reaguje na UV paprsky. None (v terminologii HRD nil), neboli žádná fluorescence, označuje, že diamant v podmínkách UV nevydává žádnou barevnou záři. None – žádná fluorescence, je nejlepší hodnotou tohoto parametru. Diamanty, které mají fluorescenci střední, anebo silnou, mají výrazně nižší cenu, než diamanty, které fluorescenci nemají. Proto je velmi důležité při porovnání cen brát tento parametr na zřetel.

Arete
None
Arete
Faint
Arete
Medium
Arete
Strong
Arete
Very Strong

Luxusní balení diamantu

Každý volný nezasazený diamant, který prodáme, je vložen do luxusní kovové krabičky, speciálně určené na diamanty, opatřené bezpečným zaklapávacím uzávěrem. Takto zabalený diamant, společně s jeho certifikátem, můžete darovat k významnému životnímu výročí či jej uložit do bezpečnostní schránky. V případě, že jste v časovém presu a nestíháte již před termínem plánované oslavy nechat vyrobit zakázkový šperk, tak samotný diamant či diamanty, které jsou dominantou šperku, můžete takto darovat volné. Následně je pak můžete nechat zasadit do zakázkového šperku později.

Arete Diamond Krabička - Metal Case

100% Přírodní neupravovaný diamant

Přírodní diamanty jako je tento jsou starší, než je život na zemi. Jsou opravdovým zázrakem přírody. Tento diamant vznikl před stovkami milionů let za extrémních podmínek vysokého tlaku a vysoké teploty, více než 150 km pod zemským povrchem. Pro většinu lidí jsou přírodní diamanty tou nejstarší věcí, kterou kdy budou držet ve svých rukou. Přírodní diamanty jsou velmi vzácné, protože jich je pouze omezené množství a v následujících letech se objem vytěžených diamantů bude pouze snižovat. Tento diamant nebyl nijak uměle upraven pro zlepšení svých charakteristik a je na 100 % přírodní, což dokládá i jeho certifikát vydaný nezávislou gemologickou laboratoří.

100 % nekonfliktní přírodní diamant ze suroviny certifikované kimberlijským procesem.

Tento diamant má nekonfliktní původ. Surový diamant, ze kterého byl tento vybroušený diamant zhotoven, měl vystavený platný Kimberlijský certifikát. Naše kancelář má písemné garance od svých obchodních partnerů z belgické diamantové burzy o nekonfliktním původu každého zde nabízeného diamantu. Mimo nekonfliktní původ samotného diamantu bylo i jeho zpracování provedeno ve zodpovědných podmínkách vůči pracovníkům diamantové brusírny a životnímu prostředí.

Garance nejnižší ceny v ČR a SK.

Garantujeme Vám nejnižší cenu na diamant, který má všechny parametry shodné, a je hodnocený stejnou gemologickou laboratoří jako námi nabízený diamant. Pokud naleznete diamant úplně stejných parametrů ve veřejné nabídce jiného prodejce certifikovaných diamantů v České nebo Slovenské republice, tak Vám cenu rádi dorovnáme, nebo nalezneme jiný diamant stejných či lepších parametrů za nižší cenu. Podrobné podmínky garance nejnižší ceny jsou dostupné zde.

Vyrobíme Vám šperk s tímto diamantem

Velmi rádi Vám s tímto diamantem vyrobíme šperk přesně podle Vašich představ. Přejete si zhotovit zásnubní prsten nebo jakýkoliv jiný šperk pro důležitou životní událost? Můžeme Vám nabídnout model z naší databáze hotových návrhů, nebo vyrobit šperk přesně podle Vaší představy či dodané fotografie nebo nákresu. S výrobou šperků máme dlouholeté zkušenosti a pracujeme s nejmodernějšími technologiemi, které se dnes v klenotnické výrobě používají. Řadí se mezi ně např. 3D modelování a 3D tisk. Čím se šperky od nás odlišují od většiny běžně nabízených šperků? Je to velmi vysoká kvalita zpracování, kterou udržujeme nekompromisní a velmi pečlivou výstupní kontrolou kvality. Šperky od nás jsou vždy perfektně symetrické, diamanty precizně a odborně zafasované do předem přesně připravených lůžek, povrch šperku je dokonale vyleštěný a finální povrchová úprava bílého zlata rhodiem je v nadstandardně silné vrstvě. Pro naše klienty jsme již zhotovili velmi širokou škálu šperků, od prstenů s drobnými diamanty za jednotky tisíc korun až po exkluzivní šperky s unikátními diamanty za miliony korun. Rádi pomůžeme i Vám uskutečnit Vaše představy o dokonalém diamantovém šperku.