Přírodní diamant brusu Srdce 0,90 ct F VVS2 s GIA certifikátem

Arete Diamond
Arete Diamond
Arete Diamond
Ilustrativní snímek
TvarSrdce
Hmotnost0,90 ct
ČistotaVVS2
BarvaF
PolishExcellent
SymmetryExcellent
FluorescenceStrong
Rozměry5,64 x 6,62 x 3,93 mm

Hmotnost: 0,90 ct

Hmotnost u diamantů se udává v karátech, přičemž 1 ct = 0,20 gramu. Tento diamant se hmotností a velikostí blíží k magické hranici 1 ct. Pouhým pohledem je tento diamant svou velikostí velmi blízký diamantům o hmotnosti 1,00 ct. A právě z toho důvodu jsou diamanty o hmotnosti 0,90 ct až 0,99 ct voleny do šperků, protože s magickou hranicí 1,00 ct se pojí i výrazně vyšší cena za karát. Přírodní diamanty této hmotnosti se nacházejí vzácně. Pokud diamant této hmotnosti splňuje další kvalitativní parametry, jedná se, podle krtitérií stanovených Martinem Rapaportem, o diamant s investičním potenciálem.

Arete
0,10
Arete
0,25
Arete
0,50
Arete
0,75
Arete
1,00
Arete
1,25
Arete
1,50
Arete
1,75
Arete
2,00+
1 Kč mince pro srovnání

20 mm

Rozměry a proporce: 5,64 x 6,62 x 3,93 mm

Tvar brusu srdce je přes lákavou symboliku dosti složitým procesem pro kupujícího. Brus srdce patří mezi modifikované briliantové brusy. Střídají se na něm trojúhelníkové a kosodélné čtyřúhlé fazety v uspořádní podle brusičského stylu. Vysoký počet fazet, od 56 – 60, nabízí při kvalitním brusu přitažlivou záři a oheň. Pozornost je třeba věnovat symetrii ramen a samotnému tvaru srdce. U fantazijních tvarů brusu nejsou zavedené standardy proporcí, a proto se také v certifikátech nehodnotí celková kvalita brusu tedy parametr Cut. Mnohé záleží na preferencích toho, kdo diamant tvaru srdce vybírá, a jak se mu tvar líbí.

5,64 mm6,62 mmDiamond Top Measurements
3,93 mmTabulka 59 %Hloubka 59,3 %Kaleta - žádnáRundista - neuvedeno (FACETED)Diamond Side Measurements

Certifikace: GIA

Bezpečnostní prvek - laserové označení diamantu číslem certifikátu na rundistě (hrana diamantu)
Náhled certifikátu

GIA certifikát číslo:

GIA – Gemological Institute of America vydává pro přírodní diamanty s hmotností od 0,15 do 1,99 ct (obvykle však pro diamanty do 0,99 dokument Diamond Dossier®) dokument, který je přísně evidován. Tento dokument obsahuje hodnocení 4C – Color, Clarity, Cut, and Carat Weight (barva, čistota, brus a hmotnost v ct). Diamond Dossier® C obsahuje náčrtek diamantu s konkrétními parametry proporcí, neobsahuje však plánek se zákresem inkluzí. Tento typ certifikátu je určen pouze pro přírodní diamanty barevné škály D – Z, které mají výše uvedenou hmotnost. Číslo dokumentu je u těchto certifikátů vždy laserem vyznačené na rundistě diamantu.

Arete certifikace
GIA – Gemological Institute of America byl založen v roce 1931 s jasným cílem chránit zákazníky a obchodníky ve šperkařském odvětví a udržovat standardy v hodnocení drahých kamenů. V roce 1953 to byla právě americká GIA, která vyvinula a přesně definovala dnes celosvětově rozšířený standard hodnocení diamantů, který od ní převzaly všechny ostatní gemologické laboratoře. Hodnocení GIA je nejkonzistentnější, nejpřísnější a nejspolehlivější ze všech na trhu dostupných gemologických laboratoří. S certifikací od GIA má zákazník 100% jistotu, že deklarované parametry odpovídají skutečnosti.

Svěřte výběr Vašeho diamantu odborníkům

Vladimír Kondratěnko

Vladimír Kondratěnko

Držitel diplomů GIA Diamonds Graduate a HRD Antwerp Certified Diamond Grader

Člen Antwerpské diamantové burzy Diamant Club van Antwerpen

HRD AntwerpGIA

Barva: F

Barva F patří do kategorie tří nejvyšších barev D – E – F, které jsou považované za bezbarvé. Barva F má velmi těžce pozorovatelný barevný nádech, který je viditelný pouze, pokud je diamant položen tabulkou dolů a je hodnocen za speciálních světelných podmínek. Proto je barva F velmi oblíbenou volbou pro exkluzivní šperky, kdy je cena diamantu nižší než u barev D a E, ale reálný optický efekt je velmi podobný. Diamanty barvy F patří do skupiny nejvzácnějších diamantů, protože výskyt bezbarvých diamantů je velmi omezený.

Více o barvě diamantů
Arete
D
Arete
E
Arete
F
Arete
G
Arete
H
Arete
I
Arete
J
Arete
K
Arete
L

Čistota: VVS2

Zařazení určitého diamantu do stupně čistoty se opírá o hodnocení inkluzí z hlediska jejich velikosti, počtu, pozice, podstaty a barvy nebo reliéfu v daném diamantu. Diamanty VVS (Very Very Slightly Included) mají nepatrné inkluze, které jsou obtížně viditelné pro zkušeného hodnotitele pod 10násobným zvětšením. Nejčastější inkluzí ve stupni VVS2 je tzv. pinpoint, minerál (jeden nebo dva) nepatrné velikosti, který se jeví při 10násobném zvětšení jako světlá nebo tmavší tečka. I pro zkušeného hodnotitele je velmi obtížné inkluzi spatřit, přičemž diamant hodnotí z pozice přes tabulku. Tím se liší VVS2 od vyššího stupně VVS1, kdy je inkluze extrémně obtížně viditelná a diamant musí být zkoumán tabulkou dolů, přes pavilion. Stupně VVS se tedy rozlišují podle toho, zda je nepatrná inkluze zjistitelná při pohledu přes tabulku či nikoliv. To se týká i dalších možných druhů inkluzí jako vnitřní zrnění.

Více o čistotě diamantů:
Arete
FL/IF
Arete
VVS1
Arete
VVS2
Arete
VS1
Arete
VS2
Arete
SI1
Arete
SI2
Arete
I1
Arete
I2

Polish:
Excellent

Symmetry:
Excellent

diamond

Excellent

Bezchybná konečná povrchová úprava fazet – leštění.

diamond

Very Good

diamond

Good

diamond

Excellent

Diamant je dokonale symetrický a odpovídá všem stanoveným požadavkům.

diamond

Very Good

diamond

Good

Fluorescence: Strong

Fluorescence popisuje, jak diamant reaguje na UV paprsky. Strong, neboli silná fluorescence, znamená, že diamant vystavený UV paprskům vydává výraznou záři, obvykle modré barvy, ale může to být bílá, žlutá, oranžová nebo i jiná barva. Stanovení stupně fluorescence je velmi odborná činnost znalce, který má zkušenost s velkým množstvím diamantů s fluorescencí. Stupně intenzity fluorescence mají vliv na cenu diamantů – čím je fluorescence vyšší, tím je cena fluorescentního diamantu nižší, v porovnání s diamantem shodných parametrů bez fluorescence. U diamantů nad 1 ct, čistoty IF a barvy D, parametrů brusu Excelent, může rozdíl ceny diamantu bez fluorescence a se silnou fluorescencí činit 15 až 25 %. Diamanty se silnou fluorescencí mohou být velmi dobrou volbou pro šperk, avšak jejich vysoká fluorescence může způsobit nižší likviditu. Právě z toho důvodu nejsou doporučovány jako investiční diamanty.

Arete
None
Arete
Faint
Arete
Medium
Arete
Strong
Arete
Very Strong

Luxusní balení diamantu

Každý volný nezasazený diamant, který prodáme, je vložen do luxusní kovové krabičky, speciálně určené na diamanty, opatřené bezpečným zaklapávacím uzávěrem. Takto zabalený diamant, společně s jeho certifikátem, můžete darovat k významnému životnímu výročí či jej uložit do bezpečnostní schránky. V případě, že jste v časovém presu a nestíháte již před termínem plánované oslavy nechat vyrobit zakázkový šperk, tak samotný diamant či diamanty, které jsou dominantou šperku, můžete takto darovat volné. Následně je pak můžete nechat zasadit do zakázkového šperku později.

Arete Diamond Krabička - Metal Case

100% Přírodní neupravovaný diamant

Přírodní diamanty jako je tento jsou starší, než je život na zemi. Jsou opravdovým zázrakem přírody. Tento diamant vznikl před stovkami milionů let za extrémních podmínek vysokého tlaku a vysoké teploty, více než 150 km pod zemským povrchem. Pro většinu lidí jsou přírodní diamanty tou nejstarší věcí, kterou kdy budou držet ve svých rukou. Přírodní diamanty jsou velmi vzácné, protože jich je pouze omezené množství a v následujících letech se objem vytěžených diamantů bude pouze snižovat. Tento diamant nebyl nijak uměle upraven pro zlepšení svých charakteristik a je na 100 % přírodní, což dokládá i jeho certifikát vydaný nezávislou gemologickou laboratoří.

100 % nekonfliktní přírodní diamant ze suroviny certifikované kimberlijským procesem.

Tento diamant má nekonfliktní původ. Surový diamant, ze kterého byl tento vybroušený diamant zhotoven, měl vystavený platný Kimberlijský certifikát. Naše kancelář má písemné garance od svých obchodních partnerů z belgické diamantové burzy o nekonfliktním původu každého zde nabízeného diamantu. Mimo nekonfliktní původ samotného diamantu bylo i jeho zpracování provedeno ve zodpovědných podmínkách vůči pracovníkům diamantové brusírny a životnímu prostředí.

Garance nejnižší ceny v ČR a SK.

Garantujeme Vám nejnižší cenu na diamant, který má všechny parametry shodné, a je hodnocený stejnou gemologickou laboratoří jako námi nabízený diamant. Pokud naleznete diamant úplně stejných parametrů ve veřejné nabídce jiného prodejce certifikovaných diamantů v České nebo Slovenské republice, tak Vám cenu rádi dorovnáme, nebo nalezneme jiný diamant stejných či lepších parametrů za nižší cenu. Podrobné podmínky garance nejnižší ceny jsou dostupné zde.

Vyrobíme Vám šperk s tímto diamantem

Velmi rádi Vám s tímto diamantem vyrobíme šperk přesně podle Vašich představ. Přejete si zhotovit zásnubní prsten nebo jakýkoliv jiný šperk pro důležitou životní událost? Můžeme Vám nabídnout model z naší databáze hotových návrhů, nebo vyrobit šperk přesně podle Vaší představy či dodané fotografie nebo nákresu. S výrobou šperků máme dlouholeté zkušenosti a pracujeme s nejmodernějšími technologiemi, které se dnes v klenotnické výrobě používají. Řadí se mezi ně např. 3D modelování a 3D tisk. Čím se šperky od nás odlišují od většiny běžně nabízených šperků? Je to velmi vysoká kvalita zpracování, kterou udržujeme nekompromisní a velmi pečlivou výstupní kontrolou kvality. Šperky od nás jsou vždy perfektně symetrické, diamanty precizně a odborně zafasované do předem přesně připravených lůžek, povrch šperku je dokonale vyleštěný a finální povrchová úprava bílého zlata rhodiem je v nadstandardně silné vrstvě. Pro naše klienty jsme již zhotovili velmi širokou škálu šperků, od prstenů s drobnými diamanty za jednotky tisíc korun až po exkluzivní šperky s unikátními diamanty za miliony korun. Rádi pomůžeme i Vám uskutečnit Vaše představy o dokonalém diamantovém šperku.

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.Další informace