Přírodní diamant brusu Srdce 0,80 ct H IF s GIA certifikátem

360°

Arete Diamond

360°

Arete Diamond
Arete Diamond
Arete Diamond
Zvětšit rotaci diamantu
TvarSrdce
Hmotnost0,80 ct
ČistotaIF
BarvaH
PolishExcellent
SymmetryExcellent
FluorescenceFaint
Rozměry5,59 x 6,25 x 3,74 mm

Hmotnost: 0,80 ct

Hmotnost u diamantů se udává v karátech, přičemž 1 ct = 0,20 gramu. Tento diamant patří svou hmotností k diamantům, které jsou velmi oblíbené pro svoji nepřehlédnutelnou velikost a relativně příznivou cenu. Jedná se o klenotnický kámen do šperků k životnímu jubileu. V páru bývají zasazeny do diamantových náušnic. Skvostně ozdobí působivý diamantový přívěsek. Za specifických vlastností vysoké barvy a čistoty, parametrů brusu a certifikace GIA je diamant této hmotnosti řazen podle Martina Rapaporta k investičním diamantům.

Arete
0,10
Arete
0,25
Arete
0,50
Arete
0,75
Arete
1,00
Arete
1,25
Arete
1,50
Arete
1,75
Arete
2,00+
1 Kč mince pro srovnání

20 mm

Rozměry a proporce: 5,59 x 6,25 x 3,74 mm

Tvar brusu srdce je přes lákavou symboliku dosti složitým procesem pro kupujícího. Brus srdce patří mezi modifikované briliantové brusy. Střídají se na něm trojúhelníkové a kosodélné čtyřúhlé fazety v uspořádní podle brusičského stylu. Vysoký počet fazet, od 56 – 60, nabízí při kvalitním brusu přitažlivou záři a oheň. Pozornost je třeba věnovat symetrii ramen a samotnému tvaru srdce. U fantazijních tvarů brusu nejsou zavedené standardy proporcí, a proto se také v certifikátech nehodnotí celková kvalita brusu tedy parametr Cut. Mnohé záleží na preferencích toho, kdo diamant tvaru srdce vybírá, a jak se mu tvar líbí.

5,59 mm6,25 mmDiamond Top Measurements
3,74 mmTabulka 59 %Hloubka 59,9 %Kaleta - žádnáRundista - neuvedeno (FACETED)Diamond Side Measurements

Certifikace: GIA

Bezpečnostní prvek - laserové označení diamantu číslem certifikátu na rundistě (hrana diamantu)
Náhled certifikátu

GIA certifikát číslo:

GIA – Gemological Institute of America vydává pro přírodní diamanty s hmotností od 0,15 do 1,99 ct (obvykle však pro diamanty do 0,99 dokument Diamond Dossier®) dokument, který je přísně evidován. Tento dokument obsahuje hodnocení 4C – Color, Clarity, Cut, and Carat Weight (barva, čistota, brus a hmotnost v ct). Diamond Dossier® C obsahuje náčrtek diamantu s konkrétními parametry proporcí, neobsahuje však plánek se zákresem inkluzí. Tento typ certifikátu je určen pouze pro přírodní diamanty barevné škály D – Z, které mají výše uvedenou hmotnost. Číslo dokumentu je u těchto certifikátů vždy laserem vyznačené na rundistě diamantu.

Arete certifikace
GIA – Gemological Institute of America byl založen v roce 1931 s jasným cílem chránit zákazníky a obchodníky ve šperkařském odvětví a udržovat standardy v hodnocení drahých kamenů. V roce 1953 to byla právě americká GIA, která vyvinula a přesně definovala dnes celosvětově rozšířený standard hodnocení diamantů, který od ní převzaly všechny ostatní gemologické laboratoře. Hodnocení GIA je nejkonzistentnější, nejpřísnější a nejspolehlivější ze všech na trhu dostupných gemologických laboratoří. S certifikací od GIA má zákazník 100% jistotu, že deklarované parametry odpovídají skutečnosti.

Svěřte výběr Vašeho diamantu odborníkům

Vladimír Kondratěnko

Vladimír Kondratěnko

Držitel diplomů GIA Diamonds Graduate a HRD Antwerp Certified Diamond Grader

Člen Antwerpské diamantové burzy Diamant Club van Antwerpen

HRD AntwerpGIA

Barva: H

Barva H je druhou v pořadí ze skupiny barev blízkých bezbarvým. Tuto skupinu tvoří barvy G – H – I – J. Diamanty této skupiny působí při pohledu shora (na tabulku) jako bezbarvé. Pokud jsou ale pozorovány ve speciálních optických podmínkách položené na zcela bílou podložku tabulkou dolů, zkušený gemolog zpozoruje žlutý nebo nahnědlý nádech. Diamanty barvy H mají ve srovnání s barvou G intenzitu nádechu žluté nebo hnědé barvy vyšší. Diamanty barvy H, zasazené do šperků, působí na uživatele jako bezbarvé, mají nižší cenu, a proto jsou velmi oblíbené. Žlutý nádech diamantu barvy H je způsoben příměsí dusíku.

Více o barvě diamantů
Arete
D
Arete
E
Arete
F
Arete
G
Arete
H
Arete
I
Arete
J
Arete
K
Arete
L

Čistota: IF

Zařazení určitého diamantu do stupně čistoty se opírá o hodnocení inkluzí z hlediska jejich velikosti, počtu, pozice, typu a barvy nebo reliéfu v daném diamantu. Čistota IF – Internally Flawless „vnitřně bez vad“ znamená, že zkušený znalec nenachází při 10násobném zvětšení žádné vnitřní charakteristiky (inkluze), ale diamant vykazuje pouze povrchové charakteristiky (tzv. blemishes), jako jsou např. polish lines. Tento stupeň hodnocení byl v GIA vytvořen v roce 1970 proto, aby se odlišily diamanty s mírnými povrchovými charakteristikami (ale současně vnitřně čisté), od nižšího stupně VVS, kam byly dříve zařazovány, jestliže nesplnily přísné nároky hodnocení Flawless. Počet diamantů s hodnocením čistoty IF je extrémně nízký, jedná se o velmi vzácné diamanty. Jejich hodnocení může být v některých případech změněno na Flawless, pokud jsou povrchové charakteristiky odstraněny. Diamanty stupně čistoty IF jsou Martinem Rapaportem řazeny mezi diamant s investičním potenciálem.

Více o čistotě diamantů:
Arete
FL/IF
Arete
VVS1
Arete
VVS2
Arete
VS1
Arete
VS2
Arete
SI1
Arete
SI2
Arete
I1
Arete
I2

Polish:
Excellent

Symmetry:
Excellent

diamond

Excellent

Bezchybná konečná povrchová úprava fazet – leštění.

diamond

Very Good

diamond

Good

diamond

Excellent

Diamant je dokonale symetrický a odpovídá všem stanoveným požadavkům.

diamond

Very Good

diamond

Good

Fluorescence: Faint

Fluorescence popisuje, jak diamant reaguje na UV paprsky. Faint (v terminologii HRD Very Slight) neboli slabá fluorescence, označuje, že diamant v podmínkách UV vydává barevnou záři slabé intenzity. Barva záře je nejčastěji modrá, může být ale i bílá, žlutá, oranžová nebo jiné barvy. Slabá fluorescence není ve špercích pro uživatele postřehnutelná a není třeba se jí vyhýbat. Diamanty s flurescencí mají nižší cenu, u slabé fluorescence je rozdíl malý.

Arete
None
Arete
Faint
Arete
Medium
Arete
Strong
Arete
Very Strong

Luxusní balení diamantu

Každý volný nezasazený diamant, který prodáme, je vložen do luxusní kovové krabičky, speciálně určené na diamanty, opatřené bezpečným zaklapávacím uzávěrem. Takto zabalený diamant, společně s jeho certifikátem, můžete darovat k významnému životnímu výročí či jej uložit do bezpečnostní schránky. V případě, že jste v časovém presu a nestíháte již před termínem plánované oslavy nechat vyrobit zakázkový šperk, tak samotný diamant či diamanty, které jsou dominantou šperku, můžete takto darovat volné. Následně je pak můžete nechat zasadit do zakázkového šperku později.

Arete Diamond Krabička - Metal Case

100% Přírodní neupravovaný diamant

Přírodní diamanty jako je tento jsou starší, než je život na zemi. Jsou opravdovým zázrakem přírody. Tento diamant vznikl před stovkami milionů let za extrémních podmínek vysokého tlaku a vysoké teploty, více než 150 km pod zemským povrchem. Pro většinu lidí jsou přírodní diamanty tou nejstarší věcí, kterou kdy budou držet ve svých rukou. Přírodní diamanty jsou velmi vzácné, protože jich je pouze omezené množství a v následujících letech se objem vytěžených diamantů bude pouze snižovat. Tento diamant nebyl nijak uměle upraven pro zlepšení svých charakteristik a je na 100 % přírodní, což dokládá i jeho certifikát vydaný nezávislou gemologickou laboratoří.

100 % nekonfliktní přírodní diamant ze suroviny certifikované kimberlijským procesem.

Tento diamant má nekonfliktní původ. Surový diamant, ze kterého byl tento vybroušený diamant zhotoven, měl vystavený platný Kimberlijský certifikát. Naše kancelář má písemné garance od svých obchodních partnerů z belgické diamantové burzy o nekonfliktním původu každého zde nabízeného diamantu. Mimo nekonfliktní původ samotného diamantu bylo i jeho zpracování provedeno ve zodpovědných podmínkách vůči pracovníkům diamantové brusírny a životnímu prostředí.

Garance nejnižší ceny v ČR a SK.

Garantujeme Vám nejnižší cenu na diamant, který má všechny parametry shodné, a je hodnocený stejnou gemologickou laboratoří jako námi nabízený diamant. Pokud naleznete diamant úplně stejných parametrů ve veřejné nabídce jiného prodejce certifikovaných diamantů v České nebo Slovenské republice, tak Vám cenu rádi dorovnáme, nebo nalezneme jiný diamant stejných či lepších parametrů za nižší cenu. Podrobné podmínky garance nejnižší ceny jsou dostupné zde.

Vyrobíme Vám šperk s tímto diamantem

Velmi rádi Vám s tímto diamantem vyrobíme šperk přesně podle Vašich představ. Přejete si zhotovit zásnubní prsten nebo jakýkoliv jiný šperk pro důležitou životní událost? Můžeme Vám nabídnout model z naší databáze hotových návrhů, nebo vyrobit šperk přesně podle Vaší představy či dodané fotografie nebo nákresu. S výrobou šperků máme dlouholeté zkušenosti a pracujeme s nejmodernějšími technologiemi, které se dnes v klenotnické výrobě používají. Řadí se mezi ně např. 3D modelování a 3D tisk. Čím se šperky od nás odlišují od většiny běžně nabízených šperků? Je to velmi vysoká kvalita zpracování, kterou udržujeme nekompromisní a velmi pečlivou výstupní kontrolou kvality. Šperky od nás jsou vždy perfektně symetrické, diamanty precizně a odborně zafasované do předem přesně připravených lůžek, povrch šperku je dokonale vyleštěný a finální povrchová úprava bílého zlata rhodiem je v nadstandardně silné vrstvě. Pro naše klienty jsme již zhotovili velmi širokou škálu šperků, od prstenů s drobnými diamanty za jednotky tisíc korun až po exkluzivní šperky s unikátními diamanty za miliony korun. Rádi pomůžeme i Vám uskutečnit Vaše představy o dokonalém diamantovém šperku.